امراه خواننده ترکیه ای

امراه در سال ۱۹۷۱ در شهرستان دیاربکیر ترکیه متولد شد . در ۱٫۵سالگی پس از نبود پدرش توسط مادرش در مدرسه ابتدایی شهرستان گولمان ثبت نام کرد.

در مدرسه موسیقی صدای او به سرعت توسط استادش کشف شد. در همین اثنا اولین کاست اماتوری خود را تهیه کرد به طوری که پس از پایان دوره متوسطه در شهرستان دیاربکر تعداد ۴ کاست و ویدیو از خود بجا گذاشت. این کاست و ویدیوها در دیاربکر توجه زیادی به خود جلب کرد. در این حین از دنیای موسیقی آماتور به موسیقی حرفه ای راه پیدا کرد.

امراه کوچک در سال۱۹۸۴ اولین کاست حرفه ای خود ( ağam ağam & Gülöm) را در استانبول ارائه داد.
در سال ۱۹۸۵ آلبوم معروف خود( yarali ) که بسیار مورد توجه قرار گرفت را تهیه کرد. در سالهای ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ آلبوم (böynu büküklar) و (ayrilamam ) را با رکورد فوق العاده به بازار عرضه کرد.
در سال ۱۹۹۰ شروع به تکثیر آلبوم های کلاسیک خود کرد.

امراه تا کنون در طول ۲۱ سال مجموعا” ۱۹ البوم موسیقی بی نظیر از خود بجا گذاشته است.

همزمان با ارائه آلبومهای خود از ماراتن کنسرت در داخل و خارج از کشور نیز جا نماند. طوری که کنسرتهای او تماما” پر از تماشاچی بود.( و هست). در سال ۱۹۹۴ برای اولین بار در ترکیه یک هنرمند ترک توانست استادیوم ۵۰۰۰۰ نفری را پر کند. خواننده امراه علاوه بر کنسرتهای داخلی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آلمان -آمریکا -استرالیا -آذربایجان -بلژیک -هلند – یونان- یوگسلاوی – دانمارک – قرقیزستان و… کنسرت های زیادی اجرا کرد. در سال ۲۰۰۱ در فستیوال (( ستاره های عصر )) جایزه گرفت. در این فستیوال ازسوی دیگر کشورهای جهان هم به عنوان ستاره موسیقی جایزه دریافت کرد.

امراه علاوه بر کار موسیقی به کار بازیگری هم پرداخت به طوریکه ۲۰ فیلم و ۳ سریال و در مجموع ۴۳ قسمت بازی کرد.

فیلمهایش در سینما ها و سریالهایش در بسیاری از تلویزیون های داخلی به نمایش در آمد.
در سال ۱۹۹۷ با فروش کلیپ معروف خو د ( بیزیم چجوکلار)(Bizim Çocuklar) (بچه های ما) آن را وقف بچه های سرطانی کرد. آخرین آلبوم خواننده محبوب در دهم ماه Temmuz سال ۲۰۰۴ برابر بیست و یکم تیر خودمون با نام Kusursuzsun به بازار آمد.

آخرین آلبوم به نام Dön به معنی برگردمحصول زیبای سال ۲۰۰۵ امراه است.

دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

81