برخی از شهرها در جهان هستند که با رنگ های شاد آمیخته شده اند و جلوه های بسیار زیبا و شادی را می توان با ورود به آن ها مشاهده کرد.

فرصت آفرینی گردشگری با رنگ آمیزی

رنگ، جذابیت ایجاد می کند و جذابیت، فرصت آفرین است. این قابلیت، برای جذابیت آفرینی در مقصدهای گردشگری کمتر شناخته شده جهان، مورد توجه مسئولان گردشگری قرار می گیرد تا از مناطق کم تر توسعه یافته و کمتر شناخته شده، درآمد زایی کنند.

جزیره بورانو

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

کسانی که تجربه سفر به ونیز، شهر روی آب ایتالیا را در کارنامه گردشگری اروپایی خود دارند، یکی از رنگی ترین مقصدهای گردشگری این قاره را جزیره ای کوچک در شمال تالاب ونیز می دانند. منطقه بورانو، یکی از مقصدهای گردشگری رنگارنگ ایتالیا، یکی  از مقصدهای مهم گردشگری در دنیا است.

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان
قایق های پارویی، خودروی شخصی اهالی جزیره رنگی هستند

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

برای گشتی هیجانی در این منطقه جذاب و رنگارنگ ایتالیا، از پرتال رسمی آن استفاده کنید. شاید یکی از رویایی ترین مقصدهای گردشگری رنگارنگ که فرصت گردش در یک جزیره را به رمانتیک ها می دهد،‌ همین منطقه باشد.

کیپ تاون آفریقای جنوبی

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

منطقه Bo-Kaap در کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی، یکی از مقصدهای رنگی قاره سیاه به شمار می رود. توسعه یافته ترین شهر آفریقا، اکنون منطقه ای دارد که در فهرست مقصدهای گردشگری رنگی دنیا قرار داشته و مخاطبان بسیاری را به سمت خود می ­کشاند.

کوراسائو: مقصد رنگی جزایر کاراییب

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

جزایر کاراییب را با فیلم دزدان کاراییب بخاطر داریم. جایی که مقصد گردشگری قاره آمریکا بوده و یکی از مقاصد گردشگری لوکس به شمار می رود. منطقه Curacao در ویلمستاد، از جمله جاهایی است که به شهر  رنگی شهرت دارد. قدمت شهر به قرن هجدهم باز می گردد که استعمار هلند، عامل رنگی شدن نمای خانه ها شد.

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

اکنون این منطقه رنگی جذاب، در فهرست میراث یونسکو قرار دارد. شهر زیبای آمستردام هلند، به عنوان خواهر خوانده ویلمستاد معرفی شده است و اکنون ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. ۱۰ کار مهمی که در زمان گردشگری در این منطقه رنگی جهان می بایست انجام دارد را تریپ ادوایزری ها معرفی کردند.

جوداپور هندوستان

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

کشور شگفت انگیر هندوستان که از آن به کشور هفتاد و دو ملت یاد می شود، یکی از مقصدهای هیجانی و باورنکردنی در قاره کهن بوده که شهر رنگی جاپور در استان راجاستان، از جمله مکان های دیدنی آن به شمار می رود. این مقصد گردشگری، سی و پنجمین شهر بزرگ هندوستان است.

بوینوس آیرس

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

آرژانتین گر چه یکی از معروف ترین کشورهای قاره آمریکا به خصوص در جنوب این سرزمین است و مهد فوتبالیست های مشهور قرن بیستم بود، اما بر  خلاف دیگر مناطق این قاره، مقصد گردشگری معروف به شمار نمی رود. اما پایتخت این کشور، یکی از مقصدهای گردشگری رنگی جهان است.

جیپور

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

جوداپور، تنها مقصد گردشگری رنگی و هیجانی کشور شگفت انگیزها (هندوستان) نیست. بلکه این کشور زیبا و هیجانی قاره کهن، مقصدهای گردشگری رنگارنگ دیگری هم دارد که منطقه Jaipur از آن جمله است. جاهایی مثل Udaipur که شهر سفید نامیده می شود یا Nagpur که به شهر نارنجی معروف است و Jaipur که به شهر صورتی شهرت دارد.

 

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

این شهر صورتی هندوستان را در روزهای آینده بیشتر مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. این شهر اکنون بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد و شمال غربی هند قرار دارد. جایپور، یکی از مهم ترین مراکز گردشگری هند است و اهمیت آن، کم تر از تاج محل، مظهر عشق شاه جهان به ارجمند بانو نیست.

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

آب و هوای این شهر صورتی، نیمه خشک است و اکثر مردم به زبان انگلیسی و پنجابی آشنا هستند. جالب است که بدانید این شهر صورتی جذاب، دارای مترویی با ۹ ایستگاه است.

 

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

در واقع بسیاری از بناهای این شهر هم آبی و هم صورتی رنگ هستند.  اگر از دور به این شهر نگاه کنید، لکه‌ای آبی رنگ خواهید دید، گویی بخشی از آسمان به زمین افتاده است. از این روی جای هیچ تعجبی نیست که این جا را شهر آبی هم می‌نامند.در صورتی که به هند سفر کردید، صورتی ترین شهر این کشور را نیز در برنامه بازدید خود قرار دهید که یکی از خاطره انگیز ترین لحظات هند گردی شما را به ارمغان خواهد اورد.

ترینیداد

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

کوبا، یک مقصد گردشگری هیجانی و جذاب برای حرفه ای های گردشگری در منطقه آمریکای لاتین است. جایی که دیار فیدل است و اقلیمی کمتر شناخته شده به نسبت آسیا و اروپا و شمال آمریکا. در مرکز استان Sancti Spiritus،، جایی به نام ترینیداد وجود دارد که که از قرن شانزدهم میلادی، خانه هایش، انعکاسی از رنگ طبیعت بود.

منطقه بلاط

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

منطقه قدیمی استانبول را باید یکی از رنگی ترین مناطق ترکیه دانست. گر چه در سال های اخیر به خصوص از اوایل ژانویه ۲۰۱۷ میلادی، استانبول، مقضد گردشگری و اقتصاد ترکیه، آماج حملات خونین تروریستی قرار گرفته است، اما همچنان در فهرست اولویت های گردشگری برخی از گردشگران هیجانی و عاشق انتاکیه قرار دارد.

سالوادور  برزیل

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

منطقه پلرینهو سالوادور در برزیل، یکی دیگر از مقصدهای گردشگری رنگارنگ در آمریکای جنوبی به شمار می رود. جایی در برزیل، اقلیم کارناوال ها و رقص های جذابی که پایتخت فوتبال دنیا را به یکی از هیجان انگیز ترین مقصدهای گردشگری دریایی و طبیعت گردی جنوب این قاره بدل کرده است.

نی هاون

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

شهرهای زیبا و خانه های رنگارنگ شان رنگ‌های درخشان به صورت معناداری ظاهر یک شهر را تغییر می‌دهند.

زاکاتکاس

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان
شهر مکزیکی زاکاتکاس در سال ۱۵۴۸  میلادی به عنوان پناه‌گاهی برای معدن‌چیان نقره این ناحیه ساخته شده و طی قرون شانزدهم و هفدهم میلادی،  به موفقیت و رونق زیادی دست یافت.

کلوسوک

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان

 

اسکاندیناوی، یکی از مقصدهای رویایی گردشگری جهان است که مناظری شبیه تابلوهای نقاشی به خصوص در فصل پاییز هزار رنگ هزار نقش دارد. دانمارک، یکی از این مقصدها بوده که گردشگران بسیاری در طول تابستان، از جنوب سوئد و مناطق دیگر اروپا به دیار شیر و گوشت و فیلیپس، سفر می کنند.

 مانارولا

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان منطقه ای متعلق به ایتالیا، در فهرست شهرهای رنگی جهان.

مانارولا قدیمی‌ترین شهر در ناحیه سینکوئه‌تره واقع در سواحل مدیترانه متعلق به ایتالیا است. این دهکده خوش منظره در بخشی از کوهستان قرار گرفته و منظره‌ای نفس‌گیر از دریای مدیترانه ارائه می‌کند. کافی است از خیابان‌های سراشیب و پیچ دار آن بالا آمده از نوشیدن اسپرسو در کافه‌های موجود در پیاده‌روها لذت برده و از یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی کشور ایتالیا حیرت زده شوید.

 

 

 

 گواناکزواتو

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهاناین شهر زیبای مستعمراتی در آغوش کوهستان زیبای سیرا د گواناکزواتو (Sierra De Guanajuato) در کشور مکزیک آرمیده است. این شهر در سال ۱۵۵۴ و در پی کشف یکی از غنی‌ترین معادن نقره در آن ناحیه تاسیس شد.طی قرن شانزدهم توسعه و ترقی معدن شهر را نیز ناگزیر به سوی معماری زیبای مستعمراتی و باشکوهی سوق داد. خیابان‌های زیبا و کوچه پس کوچه‌های رنگارنگ این شهر که رو به همه طرف گسترده شده‌اند در کنار شبکه تونل‌های زیرزمینی که نقشی موثر در کنترل ترافیک بازی می‌کنند باعث شده تا این شهر به مکانی امن و دل انگیز برای عابرین پیاده تبدیل شود.

 

 

رنگارنگ ترین شهرها در جهان
تصویری از هنر محیطی در موزه دکتر احمد نادعیان جزیره هرمز ایران
 

 

 

دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

81