عکس ملکه‌های مد ونزوئلا

درباره آمریکای لاتین و دنیای مد و لباسان، کم تر تا کنون مطلبی مشاهده کردیم و دنیای مد و لباس، تا حد زیادی در انحصار مدل‌های اروپایی و آمریکایی، به ویژه ستاره‌های هالیوود بوده است. مدل‌هایی که درامد سالانه آن ها از دنیای فشن و سبک زندگی لوکس، بعضاً بیش تر از درامد سالانه برترین شرکت‌های صنعتی در آسیا و آفریقا می‌باشد.

پیش تر در پرتال برترین‌ها، به معرفی لباس عروس‌های پرنسس‌های جهان و معرفی مصور سبک لباس‌های خلاقانه کیت میدلتون Kate Midelton که از او به عنوان ملکه مد Fashion Queen پرنسس‌های جهان یاد می‌کنند، اشاره شد. در گفتار امروز، به معرفی و بررسی ۱۱ مدل مطرح کشور ونزوئلا می‌پردازیم. دنیای مد و لباس، دنیای رنگارنگی است که کسب و کارهای زیادی در کناران شکل می‌گیرد. Twitter، از غول‌های اینترنت، اخیراً بخش خاصی را به معرفی مد بازان توییتر اختصاص داده است.

موضوعی که در فیسبوک و گوگل نیز، به آن توجه شده است. اخیراً، الن دِجنرس Ellen DeGeneres، مجری مشهور آمریکایی نیز از طریق ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، کانال آنلاین مد خود موسوم به ED را نیز افتتاح کرد. همه و همه نشان گر اهمیت دنیای مد در کسب و کار امروز است. دنیایی که بیش از همه، مخاطبان خانم را در کانون توجه خود قرار داده است و طرفداران زیادی دارد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا

در کشور نفت خیز ونزوئلا در آمریکای لاتین، مد و زیبایی در میان مردمان این کشور از جایگاه زیادی برخوردار است و سالانه ده‌ها هزار دختر جوان در این کشور، خود را از سال‌ها قبل، برای شرکت در مسابقات انتخاب ملکه زیبایی این کشور آماده می‌کنند. برندگان مسابقه زیبایی در این کشور، نماینده ونزوئلا در مراسم انتخاب مراسم جهانی هستند که به انتخاب ملکه مد جهان می‌پردازد. در این گزارش، به بررسی ۱۱ تن از مدل‌های مطرح این کشور که در دو دهه اخیر توانسته‌اند رتبه‌های بین المللی نیز کسب کنند، اشاره کرده‌ایم.

Dayana Mendoza – دایتا مندوزا، یکی از مدل‌های مطرح این کشور است. وی در ۱۹۸۶ به دنیا آمد و بازیگر و مدل معروف ونزوئلا به شمار می‌رود که با قد ۱۷۶ سانتیمتری خود، در سال ۲۰۰۸ به عنوان میس یونیورس Miss Universe نیز برگزیده شد. در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۷ میلادی، خانم دایانا، به عنوان ملکه مد ونزوئلا نیز انتخاب گردید. در رقابت‌های انتخاب ملکه مد امریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز، خانم دایانا به عنوان هیات داوران فعالیت می‌کرد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(دایانا مندوزا، ملکه مد ونزوئلا در سال ۲۰۰۷ میلادی)


Chiquinquirá Delgado – خانم دلگادو، متولد ۱۹۷۲ است که به عنوان مدل، بازیگر و مجری تلویزیونی در ونزوئلا فعالیت دارد. وی هم اکنون در برنامه Mira Quien Baila در شبکه یونی ویژن آمریکا فعالیت دارد. پرتال رسمی فعالیت‌های ایشان در نشانی chiquidelgado.com ارائه شده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(چینکویینکویرا دلگادو، مدل ونزوئلایی)

Scarlet Ortiz – اسکارلت اوتریز، متولد ۱۹۷۴ در کاراکاس ونزوئلا می‌باشد که از بازیگران مطرح در سینمای این کشور نیز به شمار می‌رود. در سال ۱۹۹۲، در مراسم ملکه مد ونزوئلا نتوانست رتبه ای را کسب کند، اما همچنان به عنوان مدل برای شرکت‌های تبلیغاتی این کشور فعالیت دارد. وی تا کنون در بیش از ۲۰ فیلم و سریال، ایفای نقش کرده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(اسکارلت اوتیز، بازیگر و مدل پر کار ونزوئلا)

Norkys Batista – خانم نورکیس باتیستا، متولد ۱۹۷۷ میلادی است که به عنوان مدل و بازیگر سینما و تلویزیون در این کشور فعالیت دارد و با ۱۷۴ سانتیمتر قد، توانست عنوان مدل ونزوئلا در سال ۱۹۹۹ میلادی را به خود اختصاص دهد. در کلمبیا نیز در سال ۲۰۰۰ میلادی، عنوان زیباترین چهره را از آن خود کرد. وی در بیش از ۱۰ فیلم، ایفای نقش کرده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(نورکیس باتیستا – مدل ونزوئلا در سال ۱۹۹۹)

Marjorie de Sousa – خانم ماریه رو د سوزا، متولد ۱۹۸۰ در کاراکاس است و به عنوان مدل و بازیگر در ونزوئلا و پرتغال فعالیت دارد. معروفیت وی به خاطر نقش کاملیا والنته در برنامه گاتا سالواژه می‌باشد. وی در بیش از ۱۵ سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. سایت MarjoriedeSousa.com پرتال رسمی ایشان معرفی شده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(خانم ماریا دسوزا، مدل و بازیگر مطرح ونزوئلا)

Gabriela Spanic – خانم گابریلا اسپانیک، متولد دسامبر ۱۹۷۳ می‌باشد که از سال ۱۹۹۱ میلادی تا کنون، به عنوان بازیگر و مدل مطرح ونزوئلا فعالیت دارد. خواهر دوقلوی ایشان، دانیلا نیز، به عنوان مدل مطرح است. وی تا کنون در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی در ژانر درام، حضور داشته است که مجموعه La usurpadora یکی از آن ها می‌باشد که خانم گابریلا در آن ایفای نقش کرده است و در ۱۰۲ قسمت پخش شد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(گابریلا اسپانیک مدل و بازیگر مشهور ونزوئلا)

Alicia Machado – آلیشیا ماچادو، از دیگر مدل‌های مطرح کشور نفت خیز ونزوئلا می‌باشد که در دسامبر ۱۹۷۶ به دنیا آمد و با قد ۱۷۱ سانتیمتری خود، به عنوان ملکه مد جهان در سال ۱۹۹۶ نیز انتخاب گردید. وی همانند هم‌قطاران خود، بازیگر و هنرپیشه مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی متعددی بوده است. وی چهارمین مدل این کشور به شمار می رودکه عنوان میس یونیورس را به خود اختصاص داده است. وی در سال ۱۹۹۵ میلادی، برترین مدل سال ونزوئلا انتخاب شد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(آلیشیا ماچادو – ملکه مد ونزوئلا در سال ۱۹۹۵ میلادی)

Mónica Spear – مونیکا اسپیر، مدل مطرح این کشور است که در اکتبر ۱۹۸۴ متولد شد و با ۱۷۸ سانتیمتر قد، در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان مدل برتر ونزوئلا انتخاب گردید. وی نماینده ونزوئلا در مراسم میس یونیورس سال ۲۰۰۵ میلادی بود که رتبه چهارم را کسب کرد. رنگ چشم قهوه ای و رنگ موی مشکی خانم مونیکا، وی را به چهره مشهور در این کشور تبدیل کرده است که البته در ژانویه سال گذشته میلادی، به دلیل یک حمله مسلحانه در ونزوئلا به همراه همسرش به قتل رسید.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(مونیکا اسپر، مدل فقید ونزوئلا)

Gabriela Isler – گابریل ایزل، یکی دیگر از مدل‌های مطرح این کشور می‌باشد که در مارچ ۱۹۸۸ متولد شد و با ۱۸۱ سانتیمتر قد، به عنوان مدل برتر ونزوئلا در سال ۲۰۱۲، برترین مدل جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی انتخاب شد. از وی به عنوان ملکه زیبایی این کشور یاد می‌کنند و هم اکنون به عنوان مدیرعامل بنیاد Universe of Blessings فعالیت دارد که به دختران و زنان ونزوئلایی برای ارتقای مهارت‌های زندگی مشاوره می‌دهد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(گابریلا ایزلر، ملکه مد جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی)

Astrid Carolina Herrera – خانم آسترید کارولینا هررا، از قدیمی‌ترین ملکه‌های زیبایی ونزوئلا می‌باشد که تا کنون به عنوان مدل، بازیگر و فعال اجتماعی فعالیت داشته است. وی متولد ۱۹۶۳ می‌باشد و با ۱۷۳ سانتیمتر قد، عنوان مدل برتر ونزوئلا در سال ۱۹۸۴ را کسب کرد که در همان سال نیز، به عنوان میس ورد انتخاب شد. وی در مکزیک و ونزوئلا، جوایز زیادی را از آن خود کرده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(خانم آسترید کارولینا – ملکه مد جهان در سال ۱۹۸۴ میلادی)

Ly Jonaitis – خانم لی جونیتیاس، ملکه مد ونزوئلا در سال ۲۰۰۶ میلادی است که به عنوان مدل و ملکه زیبایی، جوایز زیادی را از آن خود کرده است. وی متولد ۱۹۸۵ می‌باشد و ۱۸۰ سانتیمتر قد دارد که چشمان سبز و رنگ موی قهوه ای وی، از ایشان مدل جذابی در این کشور ارائه کرده است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(لی جونایتیس – ملکه مد ونزوئلا در سال ۲۰۰۶)

پرتال رسمی انتخاب مدل برتر ونزوئلا در نشانی missvenezuela.com ارائه شده است که هر ساله از بین نامزدهای دریافت این نشان، یک نفر را انتخاب می‌کند. این مرکز از سال ۱۹۵۲ میلادی تا کنون فعالیت دارد و Miss Universe, Miss World, Miss International, Miss Earth را انتخاب می‌کند. معمولاً برنده این جایزه، نماینده ونزوئلا در مراسم جهانی انتخاب ملکه مد موسوم به میس ورلد می‌باشد. بیش از ۱۰ میلیون صفحه در اینترنت، درباره ملکه‌های زیبایی و مد ونزوئلا به ارائه تحلیل و مطلب پرداخته که نشان دهنده جایگاه مد، در این کشور آمریکای لاتین داشته که دشمنی دیرینه ای نیز، با ایالات متحده آمریکا در کارنامه خود دارد.

دخترانی که قصد دارند در مراسم انتخاب برترین مدل ونزوئلا شرکت کنند و به مراحل نهایی راه یابند، مجبورند بین ۴ تا ۶ سال در فعالیت‌های جسمی مختلف، فعالیت کنند و خود را برای این رقابت‌های پر مخاطب آماده کنند. سازمان اعطای جایزه Miss World Presents Award نیز در نشانی missworld.com در دسترس می‌باشد.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا
(نمایی از ایندکس پرتال میس ورلد)

میس ورلد، پر طرفدارترین و مهم‌ترین مراسمی است که در زمینه انتخاب ملکه زیبایی و مد در دنیا برگزار می‌شود و بیش از ۳۰۰ میلیون صفحه وب درباره این مراسم، برندگان و شرایط شرکت دران صحبت کرده‌اند.
شعار این مسابقات «زیباییِ هدفمند»Beauty with a Purpose است و در آزمون‌های این مسابقه علاوه بر زیبایی ظاهری، معیارهایی هم‌چون شخصیت، هوش، روابط اجتماعی، حضور ذهن و حاضر جوابی، توانایی‌های ورزشی، معلومات عمومی و همچنین مهارت‌ها و استعدادهای ویژه هر یک از شرکت‌کنندگان توجه می‌شود.

برنده دوشیزه دنیا علاوه بر دریافت تاج دوشیزه دنیا و جوایز نقدی می‌بایست به مدت یک سال از محل اقامت خود در لندن به کشورهای مختلف دنیا سفر کرده و برای سازمان دوشیزه دنیا فعالیت‌های خیریه انجام دهد.

این مسابقات قدیمی‌ترین جشنواره زیبایی است که هنوز برگزار می‌شود و با شرکت بیش از ۱۴۰ کشور  و پخش تلویزیونی در بیش از دویست کشور دنیا بزرگ‌ترین و پر بیننده‌ترین آن‌ها نیز هست. دوشیزه دنیا حال رولین اشتراوس از افریقای جنوبی است. مرکز این سازمان در لندن است که ریاستان را ، مدل مشهور جولیا مورلی انگلیسی بر عهده دارد و کمک‌های خیرخواهانه مرکز تحت امرش در سال‌های اخیراً برای کودکان بی سر پرست افزایش یافته است.

عکس ملکه‌های مد ونزوئلا

برچسب ها : , , ,
دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

69