هجوم سریال های کره ای در تلویزیون

 

عکس هجوم سریال های کره ای در تلویزیون

ضعف محتوایی و هزینه بر بودن ساخت سریال‌های داخلی از دلایلی است که صداوسیمایی ها را مجبور کرده تا برای سرگرم کردن مخاطبان خود سراغ سریال های کره‌ای بروند.

بازدید : ۶۳۳ نفر

 

سال‌هاست که سریال‌های کره‌ای از شبکه‌های سیما پخش می‌شوند و طرفداران و علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده‌اند. این شب ها نیز شاهد پخش یکی دیگر از سریال های کره ای با عنوان سرنوشت هستیم تا زنجیره سریال های کره ای ادامه داشته باشد.

پخش این سریال‌ها با یانگوم آغاز شد و با جومونگ به اوج خود رسید. علت جذابیت این سریال‌ها را می‌توان در علاقه مردم به ژانر تاریخی و اسطوره‌ای، روابط عاطفی موجود در این مجموعه‌ها، توجه به سنت‌های اخلاقی و حتی برخی شباهت‌های فرهنگی جست‌وجو کرد. تعدد این سریال‌ها در رسانه ملی گواه آن است که علاوه بر مردم، مسئولان رسانه‌ای نیز به گسترش این مجموعه‌ها روی خوش نشان داده‌اند. قیمت ارزان واردات سریال در برابر ساخت آن در کشور و افزایش مراودات تجاری با صاحبان این سریال‌ها، شاید مهم‌ترین دلایل نفوذ چشم بادامی‌ها در تلویزیون است. همین دلایل به همراه ضعف محتوایی و هزینه بر بودن ساخت سریال‌های داخلی از دلایلی است که صداوسیمایی ها را مجبور کرده تا برای سرگرم کردن مخاطبان خود سراغ سریال های کره‌ای بروند.

 عکس هجوم سریال های کره ای در تلویزیون
جواهری در قصر
اولین سریال این کشور که از رسانه ملی پخش شد، داستان زندگی «یانگوم» یکی از بانوان دربار کره بود که به عنوان اولین سریال کره ای، توانست به محبوبیتی برسد که راه را برای دیگر سریال‌های هم وطنش هموار کند. این مجموعه ۵۴ قسمتی، داستان زنی را روایت می‌کند که نامش در تاریخ به عنوان اولین پزشک خصوصی پادشاه ثبت شده است. این سریال در پاییز ۸۵ به روی آنتن رفت.
امپراتور دریا
 موضوع اصلی سریال امپراتوری دریا، درباره برده‌ای به نام «گونگ بوک است که در کودکی پدر خود را از دست می‌دهد. او در جوانی تحت تعلیمات «یوم جانگ» درمی‌آید و در نهایت به عنوان محافظ «بانو جمی»یکی از اشراف‌زادگان، انتخاب شد. نقطه اوج سریال در عشق کونگ بوک و استادش یوم جانگ به یک دختر است. این سریال در تابستان ۸۶ از شبکه سوم سیما پخش شد.
تاجر پوسان
 تاجر پوسان در تابستان سال ۱۳۸۷ از شبکه سوم سیما پخش شد. این سریال هم اگرچه به محبوبیت «یانگوم» نرسید اما با استقبال روبه‌رو شد. تاجرپوسان درباره یک تاجر معروف افسانه‌ای است که نویسنده معروف، «چویی این هو» آن را نوشته است.
جومونگ
 افسانه جومونگ را بی‌شک می‌توان از محبوب‌ترین سریال‌های کره‌ای در کشور دانست. داستان این سریال درباره جومونگ بنیان گذار دودمان «گوگوریو» است. البته پخش این سریال با واکنش‌ها و انتقادات فراوانی روبه‌رو بود. بسیاری مثل رسانه‌های چینی این سریال را اقدامی برای تحریف تاریخ دانستند. این سریال پرطرفدار در سال‌های ۸۷ و ۸۸ در ایران به روی آنتن رفت.
   عکس هجوم سریال های کره ای در تلویزیون
امپراتور بادها
 این سریال که در واقع قسمت دوم سریال جومونگ محسوب می‌شود، نتوانست به محبوبیت جومونگ دست یابد. اما بازهم با استقبال مخاطبان مواجه شد. داستان این سریال درباره سومین پادشاه گوگوریو (موهیول) است. به دلیل برخی پیشگویی‌ها وی باید کشته می‌شد؛ اما به دلیل دل‌رحمی پدر به غاری برده می‌شود. بعدها موهیول به مخالفت با پدر برخاست و سرزمینی را که امروز کره نامیده می‌شود را پایه گذاری کرد.
دونگ‌یی
 داستان سریال دونگی هم درباره دختری است که پدر و برادر خود را در جوانی از دست داده است و به زور وارد دربار سلطنتی شده است. پخش این سریال ۶۰قسمتی که محصول شبکه ام بی سی کره است، در اردیبهشت ۹۱ از شبکه سوم سیما آغاز شد و بسیاری از مردم را پای تلویزیون نشاند.
دو دوست
 این سریال کره‌ای، داستان دو مرد را روایت می‌کند که از بدو تولد، جایشان با یکدیگر عوض شده است. در نهایت داستان این دو نفر با علاقه‌مند شدن هر دویشان به یک زن به هم پیوند می‌خورد. این سریال که داستانی که شبیه به داستان «شاهزاده و گدا» نوشته «مارک تواین» دارد، در سال ۲۰۱۱ ساخته شد.
 سرنوشت
و بالاخره آخرین فیلم از سری فیلم‌های کره‌ای، دیشب شروع به پخش کرد. «سرنوشت» که محصول سال ۲۰۱۲ است، داستان زن پزشکی است که از دنیای امروز به ۷۰۰ سال پیش سفر می‌کند و به مداوای شاهزاده می‌پردازد. این سریال ۲۴قسمتی هر شب از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

55