عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار

عصر روز جمعه ۹۴/۳/۲۲ دو نفر از محیط بانان شهرستان آرادان در استان سمنان حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع خنار با یک پلنگ از فاصله نزدیک مواجه می شوند.

عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار

 

محیط بانان ارمیا بابایی زاده و رضا ابوللی موفق شدند از این پلنگ ایرانی که جثه بزرگی داشته و به نظر میرسد که به لحاظ جنسیت نر باشد، تصویربرداری نمایند.

به گزارش شفقنا زندگی از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew):ئیس اداره محیط زیست شهرستان آرادان در این باره گفت: پلنگ پس از مواجهه با محیط بانان از دورن دره ای به سمت ارتفاعات حرکت کرده و در حین بالا رفتن از کوه چندین بار ایستاده و پشت سر خود را نگاه می کند.

دکتر مهدی خاتمی اظهار داشت: پلنگ پس مدتی بالا رفتن از کوه، در نقطه ای مرتفع در دهانه یک غار نشسته و پایین دست ارتفاعات و حرکات محیط بانان را نظاره می کند.

پیش از این نیز محیط بانان چندین بار در منطقه خنار با پلنگ روبرو شده بودند اما به دلیل فاصله بسیار زیاد و یا همراه نداشتن دوربین موفق به ثبت تصویر این گونه ارزشمند نشده بودند.

عکس یک پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع خنار

دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

98