شکی نیست که پاریس از رمانتیک ترین شهرهای دنیاست. اما جذاب ترین، فریبنده ترین و عاشقانه ترین مکان های این «شهر نور» کدام است؟

ایل سن لویی (Île Saint-Louis)

این جزیره در میان رودخانه «سِن»، از رومانتیک ترین مکان ها برای گردش و پرسه زدن است. پل «سن لویس» «ایل دولاسیته» را به «ایل سن لویی» متصل می کند و منظره شگفت انگیزی از رودخانه را نمایان می کند. می توانید ساعت ها در اینجا قدم بزنید، کلیسای باشکوه «نوتردام» و قدم زدن دیگران را تماشا کنید و بهیچ وجه خسته نشوید! کلیسای «نوتردام» در چراغانی های شب بسیار نورانی و دیدنی است.

پاریس گردی+عکس

میدان Place des Vosges

بعد از نوشیدن هات چاکلت فرانسوی در شیرینی فروشی Carette در اطراف «قدیمی ترین میدان پاریس» پرسه بزنید و اگر شانس با شما یار باشد و یکی از آن نوازندگان چنگ و یا خواننده های اپرا در آن حوالی در حال اجرای قطعه موسیقی عاشقانه باشد بسیار سرگرم شده و از این لحظات رومانتیک حقیقتا لذت خواهید برد.

پاریس گردی+عکس

میدان تروکادورو (Trocadéro)

بعد از تماشای قدیمی ترین میدان پاریس، به سمت برج ایفل بروید. در طول مسیر بر یکی از نیمکت های میدان تروکادو و به تماشای برج ایفل بنشینید. صرفنظر از شلوغی، این یکی از باشکوه ترین و بیاد ماندنی ترین لحظات عمرتان خواهد بود.

پاریس گردی+عکس

تفرجگاه Promenade Plantée

در سکوت و آرامش تفرجگاه مرتفع  Promenade Plantée محو شوید. بهترین زمان برای تماشای این تفریگاه فصل بهار یا تابستان و در وقت شکفتن گل هاست. اما پاییز و زمستان آن هم حقیقتا دیدنی است.

پاریس گردی+عکس

پل الکساندر سوم (Pont Alexandre III)

این پل زیبا بدون شک یکی از زیباترین دیدنی ها و رومانتیک ترین مکان های پاریس به شمار می رود و در بسیاری از فیلم ها به نمایش در آمده است. در سویی از آن برج ایفل و کاخ گرند، و در سوی دیگر هتل مشهور «لز اینولیدس» به چشم می خورد.

پاریس گردی+عکس

تپه مون مارتر ( Montmartre )

تپه مون مارتر در قسمت شمالی پاریس، یکی از بهترین مکان های این شهر برای قرار عاشقانه شماست. به بالاترین پله های کلیسای «سکره کر» بروید و منظره بی نظیر شهر را تماشا کنید.

پاریس گردی+عکس

پل Pont Neuf

شاید آوازه پل عابر « Pont des Arts » (قفل عشق) را به عنوان یک مقصد عاشقانه بیشتر شنیده باشید. اما پل Pont Neuf (از قدیمی ترین پل های پاریس) به همان اندازه زیبا، دیدنی و البته بدون شلوغی و توریست است! در مسیر این پل نیز نمادهای مشهور این شهر رومانتیک را تماشا خواهید کرد. اگر در تابستان به آنجا می روید سبد پیک نیک تان فراموش نشود زیرا اینجا یکی از مشهورترین نقاط پیک نیکی پاریس است.

پاریس گردی+عکس

پارک des Buttes Chaumonts

با قدم زدن در چمن ها پارک شمالی des Buttes Chaumonts و تماشای گل های نرگس، ناگهان صحنه غیر منتظره ای در مقابل تان ظاهر می شود: یک غار و آبشاری رومانتیک که به شما این حس را می دهد که هر لحظه ممکن است «آفرودیت» یا «الهه عشق» در مقابل چشمانتان تان ظاهر شود!

پاریس گردی+عکس

برج مونت پارناس (Montparnasse Tower)

برج های تجاری و اداری معمولا مکان های رومانتیکی محسوب نمی شوند، اما اگر به طبقه ۶۸ ام این برج بروید، دیگر بهیچ وجه فضای اداری و تجاری را حس نخواهید کرد و تنها محو تماشای چشم انداز پانورامایی شهر پاریس، و فضایی کاملا رومانتیک خواهید شد.

پاریس گردی+عکس
دیدگاه‌های شما

دیدگاه خود را ثبت کنید :

69